Вітаю Вас, Гость
Головна » 2012 » Листопад » 26 » Інформація про обласний постійно діючий семінар методистів позашкільних навчальних закладів
16:36
Інформація про обласний постійно діючий семінар методистів позашкільних навчальних закладів

19-20 листопада 2012 року на базі Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського та комунального закладу "Навчально-виховне об’єднання № 25 "Загальноосвітня школа I-III ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання "Ліра" Кіровоградської міської ради Кіровоградської області відбувся обласний постійно діючий семінар методистів позашкільних навчальних закладів з проблеми "Роль позашкільного навчального закладу у формуванні толерантного ставлення до соціально-культурного різноманіття регіону".    

У роботі семінару взяв участь Сторчаус В.С., начальник сектору з питань релігій та національностей управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації, який ознайомив методистів позашкільних закладів з мережею громадських організацій національних меншин у Кіровоградській області та запропонував алгоритм співпраці з ними. 

Гайда Л.А., методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КОІППО імені Василя Сухомлинського презентувала досвід підготовки та видання книги "Кіровоградщина. Історія рідного краю: навч. посіб.: [для загальносвіт. навч. закл. Кіровогр. обл.]; / за ред.: І.А.Козир. – Кіровоград: Імекс-ЛТД. – 304 с.".

Лариса Анатоліївна наголосила, що метою посібника є поглиблення пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, подальший розвиток краєзнавчого руху на Кіровоградщині, виховання в учнівської молоді поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини рідного краю, ознайомлення учнів з історичним минулим та сьогоденням свого народу, яке пробуджує почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.

Окрім того, Гайда Л.А. звернула увагу на використання потенціалу регіонального видання у системі діяльності позашкільного навчального закладу – роботі краєзнавчих гуртків і музеїв, самоосвіті педагогів та їхніх методичних об’єднань. Учасники семінару ознайомились із змістовими аспектами навчального посібника, його науково-методичним апаратом: творчими завданнями, літературою про наш край, розмаїтим ілюстративним матеріалом, документами, які вперше введено в освітній простір Кіровоградщини.

Також перед учасниками семінару виступив Полячок О.І. голова об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського, який розкрив такі питання:

• Проблеми самоідентифікації національних меншин на Кіровоградщині;

• Заснування та діяльність об’єднання поляків "Полонія" імені Кароля Шимановського;

• Основні напрямки співпраці об’єднання з державними та громадськими організаціями;

• Участь у міжнародних проектах та контакти з Республікою Польща;

• Презентація видань: "Кіровоградщина в українсько-польських зв’язках" та "Долі поляків на Кіровоградщині".

  

Другий робочий день семінару відбувся на базі комунального закладу "Навчально-виховне об’єднання № 25 "Загальноосвітня школа I-III ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання "Ліра" Кіровоградської міської ради.

Коваленко Л.Л., завідувач відділом БДЮТ м. Кіровограда у формі тренінгу розкрила проблему щодо використання інтерактивних форм роботи у формуванні толерантної особистості в умовах позашкільного навчального закладу.

Творчу естафету семінару продовжила делегація вільшанських болгар, а саме: Площук А.М., педагог-організатор Вільшанського ЦДЮТ та вихованці болгарського фольклорного гуртка (керівник Каленик Л.А.).

Розповіли учасникам семінару, як Вільшанщина стала другою батьківщиною для сотень болгарських родин, котрі змушені були залишити рідну землю, рятуючись від багатовікового турецького гніту.

У 1774 році 4000 болгарських сімей, вихідців із Сілістри, Алфатара, Рущука, Добруджи обрали для свого компактного проживання береги середньої течії річки Синюхи, і вже в другій половині ХІХ століття розбудувалися болгарські села – Добре, Станкувате, Мала Вільшанка, Мала Мазниця, Лозувате, Оброчне та інші.

З того часу і переплелися на Вільшанщині українські та болгарські, традиції, звичаї, обряди. Переплелися органічно, бо в основі мають свої спільні духовні джерела: любов до праці, прагнення миру і краси, шанування історії і показ повноти добра та стремління до кращого майбутнього.

Вихованці болгарського фольклорного гуртка з гідністю представили болгарські традиції й мову. У виконанні Моренко Меланії, Лобенко Юлії, Задорожньої Анастасії прозвучали болгарські пісні: "Знаме" (про прапор Болгарії), "Аз обичам да чета", "Тенци-венци", "Кукла Барби", "Надушата", "Родина". Також вихованці гуртка пригостили гостей національною стравою "Банница". А на завершення свого виступу запропонували учасникам семінару відчути колорит болгарської творчості та взяти участь у майстер-класі болгарського танцю.

Програму семінару продовжив калейдоскоп дружби "Україна скликає друзів", науково-методичний та організаційний супровід якого здійснював центр методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради. У ході заходу свою творчість презентували колективи шкіл м. Кіровограда, а саме: 

  • вихованці естетичного центру комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 20 – дитячий юнацький центр "Сузір’я" Кіровоградської міської ради (завідувач центру Дрезналь І.Г.);
  • зразковий хореографічний ансамбль "Світанок" (керівник Печененко М.В.);
  • хореографічний ансамбль "Allegro" (керівник Мілентій Ю.В.);
  • зразковий художній колектив України хореографічний ансамбль "Надія" (керівник Мутнова Т.В., балетмейстер Герасименко А.О.).

Програма семінару.

Інформація про громадські організації національних меншин у Кіровоградській області

Формування толерантної особистості

Фотозвіт семінару

Переглядів: 930 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar