Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Листопад » 7 » Інформація про нараду з питань патріотичного виховання
18:50
Інформація про нараду з питань патріотичного виховання

4 листопада 2013 року в м. Києві у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України відбулася нарада з питань патріотичного виховання учнівської та студентської молоді для завідуючих кабінетами виховної роботи та методистів з виховної роботи обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти за участю представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, ветеранських та громадських організацій.

З вітальним словом до присутніх звернулися представники Міністерства оборони України Бевзюк П.П. та Міністерства внутрішніх справ України Дзюба В.Г.

 

Розпочав робочу частину наради Завалевський Ю.І., заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, який презентував Програму патріотичного виховання учнівської та студентської молоді в навчальних закладах України. Він звернув увагу учасників наради на меті та завданнях Програми, окреслив коло заходів щодо забезпечення подальшого розвитку системи патріотичного виховання молоді в навчальних закладах України.


У своєму виступі Корецька Л.В., начальник відділу організації виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, поінформувала про План заходів Естафети Перемоги на 2013-2015 роки, які реалізовуватимуться Міністерствами освіти і науки, внутрішніх справ, оборони, громадських і ветеранських організацій та об’єднань.


Досвідом проведення Естафети Перемоги у 2013 році, що пройшла у рамках відзначення 70-річчя визволення обласних населених пунктів від німецько-фашистських загарбників, ділилися представники регіонів:


Ломакіна Г.І., завідувач центру національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;


Процько І.В., головний спеціаліст з виховної роботи управління освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області;


Мальований М.М., завідувач кафедри теорії та методики виховання Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;


Васьків Т.Ф., завідувач навчально-методичної лабораторії по виховній роботі Кримського республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти;


Мельник С.Б., головний спеціаліст відділу позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської держаної адміністрації).

Доповідачі звернули увагу учасників наради на регіональні особливості проведення Естафети Перемоги у кожній з областей. Для цього використовуються різноманітні форми роботи з учнівською та студентською молоддю: дослідницькі та пошукові проекти; екскурсії та походи; волонтерська допомога ветеранам; проведення конкурсів, фестивалів, флешмобів, форумів, конференцій; участь у військово-спортивних іграх тощо.

Презентували свою роботу з питання патріотичного виховання підростаючого покоління Молодіжна громадська організація «Київський Клуб «Червона Зірка», Всеукраїнська громадська організація «Ніхто крім нас» та Національна організація Скаутів України.

Калугін П.М., заступник керівника центру захисту правди історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Організації ветеранів України, презентував методичний посібник «Велика Вітчизняна війна 1947-1945 рр.», який схвалено для використання у загальноосвітніх та позашкільних навальних закладах (з посібником можна ознайомитись, звернувшись до науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я).

 

Некрасов О.В., віце-президент благодійного фонду «Надія» ознайомив з роботою Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас», яка проводить для молоді Всеукраїнський похід «Шляхами мужності і стійкості» та має досвід організації військово-патріотичних таборів.


Горчинський Р.А., керівник методичного об’єднання Національної Організації Скаутів України, вказав на напрями діяльності, які реалізує скаутська організація в Україні, зокрема про освітньо-виховну патріотичну програму «Дякуємо за Україну», складовою частиною якої є тематичний блок «Діти війни». Загалом, всі заходи, що відбуваються під егідою НОСУ, орієнтовані на патріотичне виховання молодого покоління.


Питання, пов’язані з проведенням Всеукраїнських військово-патріотичних спортивних ігор «Зірниця» та «Сокіл» («Джура»), висвітлила Артеменко О.А., начальник відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Спільною для всіх виступаючих на нараді була теза про необхідність об'єднувати зусилля влади та громадських організацій для проведення ефективних та якісних заходів у контексті патріотичного виховання. 

Насиченість інформаційним матеріалом, атмосфера взаєморозуміння, зацікавленість питаннями патріотичного виховання підростаючого покоління учасниками наради сприяли проведенню заходу на високому організаційному рівні.

Використано матеріали з сайту Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Переглядів: 1033 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar