Вітаю Вас, Гость
Головна » 2014 » Грудень » 30 » Формування інформаційної та медійної культури школярів
12:07
Формування інформаційної та медійної культури школярів

До уваги бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів та методичних служб, які здійснюють методичний супровід діяльності бібліотекарів!

У сучасному глобалізованому світі однією зі складових загальної культури особистості є вміння працювати з інформацією, тобто бути добре підготовленими до навігації в інформаційному просторі, досконало володіти новітніми інформаційними технологіями.

Інформаційна культура  в сучасних умовах  це важливий фактор успішної навчальної, професійної та дозвіллєвої діяльності особистості, це – основа самовизначення в глобальному інформаційному просторі.

Серед пріоритетних завдань бібліотек навчальних закладів – сприяння вихованню сучасного інформаційно і медійно освіченого школяра.

Усвідомлюючи важливість питання інформаційної компетентності особистості, бібліотекарі України розпочали роботу над оновленням програм з основ бібліотечно-бібліографічних знань питаннями з основ інформаційної та медійної грамотності школярів.

Система виховання інформаційної культури школярів передбачає спрямованість на забезпечення підготовки дітей та підлітків до роботи не лише з друкованими джерелами та  ресурсами з мережі Інтернет, а й до безпечної та грамотної взаємодії з сучасною системою мас-медіа. 

Бібліотеки загальноосвітніх навчальних закладів уже мають досвід у розробці бібліотечних уроків з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. 

Пропонуємо Вашій увазі матеріали, створені фахівцями дитячих бібліотек України, які працюють у напрямі розробки системи формування інформаційної та медійної культури школярів. Дані напрацювання можуть використовувати не лише у практичній діяльності, а й слугувати зразком  для створення власних веб-продуктів. 


Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна

Сторінка веб-сайту «Електронні ресурси» включає:

  • віртуальні книжкові виставки;
  • 3D-книжки;
  • Web-уроки з інформаційної культури, де розмішено веб-уроки для різних вікових категорій читачів (2-6-х класів), що вміщують слайд-інформомандрівки, презентації уроків різної тематики, серед яких: «Подорож у країну довідників та енциклопедій» (для учнів 5-6 класів), «Незвичайні книги та бібліотеки світу», «Автори та ілюстратори дитячих книг» та ін. 

Волинська обласна бібліотека для дітей

Цікаві веб-уроки для учнів початкових класів у формі презентацій підготовлено та виставлено на сайті Волинської обласної бібліотеки для дітей у рубриці «Інформаційні ресурси» 


Обласна бібліотека для дітей м. Тернопіль

У рубриці «Скарбничка методиста «Поради шкільному бібліотекарю» розміщено сценарій інтелект-кафе «Я пізнаю світ», де в ігровій формі пропонується ознайомити читачів, учнів 5-9 класів, з енциклопедичними виданнями, навчити їх користуватися довідковою літературою, дати можливість проявити свої творчі та розумові здібності.


Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки

Важливу роль у напрацюванні системного підходу до формування інформаційної та медійної культури школярів відіграє Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки.

На сайті бібліотеки створено ресурс «Бібліотечні медіауроки», де розміщуються авторські розробки нових сучасних бібліотечних уроків, які можуть слугувати певним орієнтиром для бібліотекарів при розробці власних занять з формування інформаційної та медійної культури школярів.

Пропонуємо сценарії та матеріали деяких медіауроків. 

Медіа-уроки для 1-го класу. 

Тема 4. Що Поштарик нам приніс? Медіаурок (Розробка Центральної бібліотеки для дітей Херсонської ЦБС). 

Медіа-уроки для 3-го класу.

Тема 2. Книга незвичайна – книга віртуальна. Веб-серфінг (Розробка відділу інтернет-послуг Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки).

Тема 4. Щоб діти багато знали, є газети і журнали. Гра-імітація (Розробка сектору періодики Херсонської ОБД ім. Дніпрової Чайки).


Національна бібліотека України для дітей

Фахівці Національної бібліотеки України для дітей, що приєдналися до проекту "Основи медіаосвіти...", розробили два бібліотечних заняття на тему: «Пригоди книжки» (знайомство з книгою, структура та художнє оформлення) та «Від папіруса до книги» (короткий екскурс в історію книги для учнів початкових класів).

Он-лайн гра «Медіазнайка».

Використавши для цих розробок формат електронної презентації, їх автори-розробники створили зручні і прості у використанні ресурси, які можна використовувати у школі і вдома.

Переглядів: 1470 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar