Вітаю Вас, Гость
Головна » 2014 » Січень » 28 » До уваги бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів та методистів з бібфондів
13:30
До уваги бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів та методистів з бібфондів

8 січня 2014 року набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 02 грудня 2013 р. № 1686 «Про затвердження Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18 грудня 2013 року за № 2137/24669. 

Вищезазначений  наказ направлено до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь (департаментів) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Після ознайомлення на місцях виникли окремі питання, що потребують додаткового роз’яснення стосовно виконання деяких пунктів Інструкції, а саме п.п. 5-7 розділу ІІ:

- якщо за Інструкцією при списанні підручників треба вказувати його інвентарний  номер, то чому не вказано, що його (інв. №) треба проставляти над штемпелем бібліотеки?

Відповідно до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації облік підручників і навчальних посібників здійснюється груповим способом і відповідні записи вносяться в Книгу сумарного обліку підручників і навчальних посібників бібліотечного фонду. Інвентарні номери підручникам і навчальним посібникам не присвоюються, тому Інвентарна книга не ведеться.

Списання здійснюється на підставі типової форми № 03-5 (бюджет) Акт про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури згідно з наказом Головного управління Державного казначейства України та Державного комітету статистики України від 2 грудня 1997 року № 125/70 «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, та Інструкції з їх складання», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 грудня 1997 року за № 612/2416.

Замість назви Інвентарна книга у акті вказуємо назви: Книга сумарного обліку підручників і навчальних посібників бібліотечного фонду (додаток 1 до Інструкції) та Реєстраційна картка руху підручників і навчальних посібників бібліотечного фонду (додаток 2 до Інструкції).

Роз’яснення до п. 11 «Списані згідно з актом підручники і навчальні посібники здаються у макулатуру для фонду офсетного паперу, створеного відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 82-р «Деякі питання створення офсетного паперу» щодо механізму його реалізації будуть надіслані додатково.

Інформація з офіційного веб-сайту державної наукової установи "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти"

Переглядів: 639 | Додав: SIRIUS | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar