Вітаю Вас, Гость

Навчальні програми з позашкільної освіти

Нагадуємо, що відповідно до листа МОНУ від 21.10.2015 р. № 1/9-501 чинні навчальні програми з позашкільної освіти, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, розмішено на офіційному веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти та державних центрів позашкільної освіти: Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молодіНаціонального центру «Мала академія наук України», Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Українського державного центру позашкільної освіти.

Навчальні програми, що затверджені місцевими органами виконавчої влади, повинні бути розміщеними на офіційних веб-сайтах відповідних органів управління освітою або їх методичних структур.

Акцентуємо увагу, що термін дії грифу Міністерства освіти і науки України навчальній літературі з позашкільної освіти - 5 років з дня офіційного затвердження відповідного рішення.


Пропонуємо ознайомитись із новим програмами з позашкільної освіти, що схвалені до використання у 2015/2016 навчальному році

Гуманітарний напрям

 • «Пізнаємо рідний край» (автор: Пронтенко О.С.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Вступ  до теорії держави» (автор: Ридзель І.В.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Історичні постаті української держави» (автор: Яцюк В.В.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

Науково-технічний напрям

 • «Технологія та сучасна інженерія» (автор: Степура О.М.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

Соціально-реабілітаційний напрям

 • «Моя майбутня професія» (автор: Артеменко О.А.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

Фізкультурно-спортивний напрям

 • «Юні рятувальники» (автори: Голота Н.Б., Курінна І.В., Коц О.І.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Кіокушинкай карате» (автор: Шевченко О.М.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

Художньо-естетичний напрям

 • «Валяння вовни» (автор: Шевченко Г.М.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • Навчальні програми з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму. Хореографічний профіль (автори: Коган Ю.А., Бурдейна О.В, Килівник О.В., Колейніченко К.В., Шуміліна І.В.) «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (лист МОН від 27.02.2015 р. № 11-2683). 

 • «Художня обробка деревини: випилювання, випалювання, різьблення, мозаїка по дереву» (автор: Мороз О.М.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Декоративно-ужиткове мистецтво» (автори: Вержбицька І.В., Лебідь Л.Ю.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Дизайн одягу» (автор: Меркулова О.М.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Образотворче мистецтво» (автори Міщенко В.П., Панченко Н.В.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Оркестр народних інструментів» (колективне музичення) (автори: Жуков В.П., Будьонний В.М.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Основи макіяжу» (автор: Олишивець Н.В.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

Військово-патріотичний напрям

 • «Юні парашутисти» (автори: Кулігіна О.О., Трофіменко Н.К.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).

 • «Юні льотчики-штурмани» (автори: Антипов В.С., Жуматій В.М., Лисенко М.М., Михалко Л.І., Шиманський Є.М.) «Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України» (протокол № 3 від 29.12.2015 р.).


 Дослідницько-експериментальний напрям