Вітаю Вас, Гость

Пам'ятник Тарасові Шевченку у Вільшанці

 

Погруддя Тарасу Шевченку (скульптор Микола Береза) встановлено з ініціативи селищного голови Володимира Федоровича Харковенка за підтримки голови районної організації ветеранів Леоніда Вздобнєва. Коштував монумент 60 тис. грн., з яких половину надав Шаміль Енгельович Чубаєв – громадський діяч із Кіровограда, голова правління благодійного фонду соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Єдність». Саме він оплатив роботи з відлиття погруддя, яке здійснили майстри з Житомира. На кошти селищної ради було облаштувано територію – клумби, фундамент, сам постамент. У жовтні 2012 року було розпочато його спорудження пам’ятника, а завершено у липні 2013-го.

7 січня 2013 року Шаміль Чубаєв приїздив до Вільшанки, де вітав та вручав подарунки вихованцям дитсадка «Колосок». Повертаючись назад, біля Новоукраїнки, Шаміль Енгельович Чубаєв потрапив в ДТП і загинув.

Найстарша дочка Катерина Чубаєва після смерті батька очолює фонд.

Пам'ятник відкривали у 2013 році, до Дня Незалежності України. Участь у церемонії, замість батька, взяла Катерина Чубаєва, яка й відкрила з селищним головою Володимиром Харковенком перший у Вільшанському районі пам'ятник Тарасу Шевченку. На урочистостях були присутні сільські голови, районне керівництво, активна молодь, а також жителі Вільшанки. У квітні 2018 року монумент реставрували.

 

На сьогодні біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбуваються урочисті зібрання мешканців району: акції, мітинги, збори, традиційно покладають квіти у Дні пам’яті Кобзаря та з нагоди державних свят.

Тетяна Радова