Вітаю Вас, Гость

Історія Знам’янського міського краєзнавчого музею

Юридична адреса музею: 27400, м. Знам’янка, вул. Глібка, 28.

Наш музейний заклад свою історію починає з 1961 року. Тоді, з нагоди 100-річчя з дня смерті Т. Г. Шевченка, внучата племінниця поета К. М. Красицька та її донька А. В. Красицька заснували громадський музей «Кобзарева світлиця». За тривалий час він став знаним не тільки у області, а і далеко за її межами, адже має в своїх фондах унікальні матеріали історичного і літературознавчого характеру, а також ґрунтовні матеріали генеалогії Красицьких, зібрані краєзнавцем, нащадком шевченкового роду В. Є. Шкодою. Зараз «Кобзарева світлиця» має статус філії і входить до складу краєзнавчого музею. Дотепер це єдиний шевченківський музей в області.

Знам’янський міський краєзнавчий музей як юридична особа почав формуватися у січні 2004 року, на підставі рішення ХХІІ сесії Знам’янської міської ради ХХІV скликання № 448 від 14.11.2003 року. З цього часу почалася робота по збиранню матеріалів, комплектуванню фондів, створенню експозицій, які відображають історичні віхи нашого міста та краю. На сьогоднішній день маємо певні здобутки. В музеї діють постійні експозиції: «Природа Чорноліського краю», «Рідне місто моє», «Козацькі зимів’я та найдавніші селянські поселення у Чорноліссі», «Собор негаснучої пам’яті», «Вклонімося великим тим рокам», «Декоративно-ужиткове мистецтво та селянський побут ХІХ по ХХ ст.». Крім постійно діючих експозицій в музеї практикуються тимчасові, присвячені пам’ятним датам та державним святам.

За юридичною адресою музею зареєстровано 3 громадські організації: міський осередок організації "Просвіта” (голова Голиков А.М.), канцелярія окремого Чорноліського полку ім. козака Мамая Українського козацтва (полковник – В. І. Мазуренко), міська громадська організація Туристично-краєнавчий клуб «Чорнолісся» (президент В. Корчагін) - з якими ми тісно співпрацюємо.

Музей співпрацює з авторитетними громадськими організаціями, зокрема: Всеукраїнський культурно-науковий Фонд Т. Шевченка (м. Київ, президент – Л. О. Красицька), Асоціація дослідників голодоморів в Україні (м. Київ, президент – Л. Лук’яненко), Історичний клуб "Холодний Яр” (м. Київ, президент – Р. Коваль).

Т. Кулик, директор музею