Вітаю Вас, Гость

Гідно пошанували Шевченкових нащадків

22 травня 2012 року, з нагоди річниці перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій горі біля Канева, знам’янська громада вшанувала пам’ять нащадків роду Т.Г.Шевченка по його старшій сестрі Катерині – Красицьких, які проживали в місті Знам’янка і залишили по собі добрий слід. 


На урочистостях біля пам’ятника Т.Г.Шевченку з промовами до громади звернулись: міський голова І.Крижановський, депутати обласної ради А.Табалов та І.Малик, депутат міської ради О.Смик, директор музею Т.Кулик.

Минулого року, за ініціативою міського краєзнавчого музею, було започатковано благодійну акцію за результатами якої в травні 2011 року було урочисто відкрито меморіальну дошку на будинку по вул.Жовтневій, 33 на честь Катерини Максимівни та Антоніни Вереміївни Красицьких, які в 1961 році заснували шевченківський музей «Кобзарева світлиця» – дотепер єдиний в області. Нині, в рамках цієї акції в день перепоховання Т.Г. Шевченка, проведено освячення нововстановлених пам’ятників на місці їх поховань протоієреєм о.Василієм. 


Від імені музею та знам’янської громади висловлюємо слова глибокої вдячності меценатам, які взяли активну участь у акції: учням НВК ЗШ № 2 - ліцей, членам дитячо-молодіжної громадської організації "Оберіг” - керівник Світлана Філіппова, учням і вчителю ЗОШ № 3 – Валентині Літвіновій, завідуючій навчально-методичного кабінету українознавства та краєзнавства Кіровоградського інституту післядипломної педагогічної освіти  Ларисі Гайді,  депутатам Кіровоградської обласної та міської ради Андрію М’якому, Федору Згривцю, Ірині Малик, Олександру Горбунову, Юрію Гребенчуку, Сергію Бойко та особливо Андрію Табалову за значний особистий внесок. Також особлива подяка п/п Олександру Шкурку, який за власні кошти провів усі роботи по встановленню пам’ятників.

В березні нинішнього року виповнився рік, як пішов з життя також нащадок роду Т.Г.Шевченка по його старшій сестрі Катерині – В’ячеслав Евгенович Шкода. В’ячеслав Євгенович зробив значний внесок у розвиток музейної справи, адже після смерті Красицьких саме він майже 15 років опікувався «Кобзаревою світлицею», зберігав фондові надбання. Майже все життя В.Є.Шкода збирав матеріали про історію рідного краю, його багаторічні краєзнавчі дослідження є грунтовним матеріалом історії нашого міста та краю. Крім того В’ячеслав Євгенович почесний громадянин міста Знам’янки, почесний краєзнавець області, фундатор краєзнавчого руху на Кіровоградщині, лауреат обласних і державних краєзнавчих премій.

Саме тому музей ініціює продовження благодійної акції по збору коштів на вшанування пам’яті В.Є.Шкоди - виготовлення меморіальної дошки, яка буде встановлена  на будинку, де розташований краєзнавчий музей. Перший внесок у цю благородну справу уже зробив депутат облради А.Табалов. Тож сподіваємося, що відгукнуться знам’янчани та кіровоградці.


Завчасно щиро дякуємо всім за небайдужість і громадянську свідомість. Доземно вклоняємося тим, хто долучається до цієї важливої благородної справи!

Просимо кошти перераховувати на благодійний рахунок відділу культури і туризму Знам’янського міськвиконкому в ГУДКУ у Кіровоградській області, р/р 35422011003030 МФО 823016 код ЕДРПОУ 13762059 з поміткою «на меморіальну дошку В.Є.Шкоди».

Директор музею Т. Кулик